Image default
اخبار

چالش‌های حوزه استارتاپ ایران

معاون سیاست‌گذاری و توسعه معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با بیان این‌که ۴ تا ۵ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی باید به جریان اقتصادی کشور متصل شوند، گفت: حوزه استارتاپ کشور با ۵ چالش مواجه است.
به گزارش ایسنا دکتر مهدی الیاسی امروز در کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری با اشاره به چالش وجود ۴ تا ۵ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی در کشور افزود: این تعداد تحصیلکرده دانشگاهی باید به جریان اقتصادی کشور متصل شوند که تحقق این امر مستلزم هماهنگی میان نهادهای مختلف است.
وی ادامه داد: در سال‌های اخیر افرادی که توانسته‌اند وارد اکوسیستم نوآوری کشور شوند، دارای سبک رفتار جدیدی بودند.
الیاسی اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری ایجاد شده در کشور را مطلوب و افتخارآمیز توصیف کرد و یادآور شد: ولی این به معنای نبود مشکل در این حوزه نیست.
معاون سیاست‌گذاری و توسعه معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در عین حال از پنج چالش حوزه استارتاپ خبر داد و گفت: متمرکز شدن در حوزه‌های خدماتی و عدم توجه به ورود به حوزه‌های مبتنی بر فناوری، عدم ورود اکوسیستم‌های استارتاپی به حوزه‌های اولویت‌دار و عدم تعریف صحیح از تنش اجزای اکوسیستم مالی از جمله چالش‌های حوزه استارتاپ کشور است.
وی مهیا نبودن بسترها و محیط کسب و کار و دور ماندن اکوسیستم از بافت شهری و عدم استفاده از زیر ساخت‌ها را از دیگر چالش‌های این حوزه نام برد.